– Padomā, ko man teica psihologs? Ka vīra saimniece ir enerģija sievai, kuru ir piekrāpis kāds dupsis! – Mana draudzene Nastja, ar kuru mēs runājām pa tālruni, bija vai nu sašutusi, vai sajūsmā.
"Jums nav vīra," viņa izklaidīgi atbildēja, mīcīdama mīklu pīrāgam.
Kamēr es eju, tas celsies. Un tad es atgriezīšos mājās un uzcepšu Igoram gardu ēdienu; ir pagājis ilgs laiks, kopš es viņu lutināju ar mājās gatavotām maizēm.
– Nav nozīmes! – Nastja to pamāja. – Vai tu saprati, ko es tev teicu?
Es tomēr noliku bļodu un atbildēju:
– Piedod, Nastjuh… Manas domas griežas par kaut ko citu. Atkārtojiet, lūdzu, kas notiek ar vīra saimnieci, kura jums nav?
Nastja, kas atradās telefona līnijas otrā pusē, ļoti smagi nopūtās. Un pacietīgi, it kā bērnam, viņa paskaidroja:
– Psihologs teica, ja vīrs tevi krāpj, tad saimniece ir enerģija tev un tavai ģimenei, vai vari iedomāties?
– Mans vīrs mani krāpj? – Es nevarēju nepaskaidrot.
– Nu, Saš… Nu, tas ir tēlaini! Tātad, ko jūs par to domājat?
Ko es par šo varētu domāt? Mēs ar Igoru bijām kopā septiņus gadus. Viņiem abiem bija astoņpadsmit, kad viņi satikās. Gandrīz uzreiz viņi sāka dzīvot kopā, un man nebija šaubu, ka mans vīrs mani dievina un nekad mani nekrāps. Tāpēc dažas saimnieces, kurām vajadzētu kļūt par enerģiju vai nu man, vai manai ģimenei, mani neuztrauca. Lai viņi ir, bet kaut kur prom no manas laulības!
"Man šķiet, ka tas ir sava veida stulbums," atbildēja Nastja.
Es pat negribēju sevi apgrūtināt ar tādām muļķībām, bet negribēju arī aizvainot savu draugu, kurš nesen ļoti aktīvi iesaistījās kaut kādās psiholoģiskās apmācības un sesijās.
– Tā es domāju! Kāda cita sieviete atņems enerģiju, bet nedos! – Nastja kaislīgi iesaucās. – Tātad, es izpētīšu šo materiālu sīkāk un noteikti dalīšos ar jums! – viņa mani pārliecināja. "Ej cept savus pīrāgus," viņa beidzot teica un nolika klausuli.
Es smaidot pakratīju galvu. Nemierīgā Nastja vienmēr ir bijusi mans pretstats. Mēs esam draugi kopš skolas laikiem, kur mūs sauca par antisiāmiešu dvīņiem. Interesanti, kas, pie velna, viņu ņēma, lai apspriestu ģimenes dzīvi un turklāt dažas hipotētiskas saimnieces?
Man cauri ķermenim pārskrēja drebuļi. Br-r! Es pat negribēju iedomāties, ka Igors iesaistīsies ar kādu sievieti, kura sevi tik ļoti necienīs, ka iederētos kāda cita ģimenē.
Pabeidzis mīcīt mīklu, noliku to siltā vietā un pārklāju ar tīru dvieli. Viņa nomazgāja rokas un paskatījās pulkstenī. Līdz vīra atnākšanai ir daudz laika, bet nav daudz ko darīt. Varbūt pastaigāties? Ideja nav slikta, tajā pašā laikā mēģināšu sliktās domas izmest no galvas.
Nolēmis, ka pusstundas pastaiga pa parku ir tas, kas man vajadzīgs, iegāju gaitenī. Lietus sezona sākās agri – tikko kalendārā bija parādījušās augusta pirmās dienas. Un, lai arī ārā bija apmācies, no debesīm nepilēja, bija jāņem līdzi lietussargs.
Ejot pa parka takām, es atkal ieniru tajā, kas mani vajāja. Proti, tas, ka mums ar Igoru nav piedzimis bērns. Mums bija tikai divdesmit pieci, nesen bijām sākuši patstāvīgu dzīvi, pārcēlāmies no vecākiem uz atsevišķu dzīvokli, kuru paņēmām ar hipotēku. Un kāds teiktu, ka bija pāragri krist izmisumā, ja ne trīs gadus ilgi neauglīgi mēģinājumi tikt pie bērniņa.
Domas par šo mani jau bija tik ļoti nogurdinājušas, ka sāku kļūt traka. Un es nezināju, kā no tiem atbrīvoties. Vai man jāiet pie psihologa? Tikai ne tas, kuru ieguva Nastjuha.
Jau grasījos griezties pa labi, uz taciņu, kas veda dziļāk parkā, kad man garām gāja meitene, kas stūma sev priekšā ratiņus. Un, godīgi sakot, dzīve mani noteikti nesagatavoja tam, kas notika tālāk. Brunete pēkšņi pacēlās un metās prom, bet rati palika man blakus!